Mateřidouška - soukromá česká a anglická školka pro děti 2,5 - 7 let

Mateřská školka Brno

Krátce z "historie"

Mateřská škola začala svou činnost 1.9. 1993. Zakladatelkou školy je Mgr. Iveta Fürstová, která se díky své odborné kvalifikaci pro předškolní vzdělávání a praxi v mateřské škole, stala po revoluci ředitelkou mateřské školy. Škola má akreditaci MŠMT, je zařazena v síti škol. V praxi to znamená, že musí splňovat určitá kritéria a požadavky. Na škole je prováděna kontola výchovně vzdělávací práce dětí Českou školní inspekcí, jsou posuzovány podmínky, za kterých tento proces probíhá. Co se týče financí je proveden každoročně audit, který se zabývá nakládáním s finančními prostředky.

Škola měla původně 4 české třídy. Z důvodu velkého zájmu o angličtinu se ze dvou tříd staly postupně třídy s výukou angličtiny. První byla otevřena v září 2000, druhá v září 2004. Výchovně vzdělávací proces v anglicém jazyce probíhá přirozeně během celého dne. Průměrná docházka v anglické třídě je 12 dětí. V české třídě 17 děti. Interiér školy i zahrada jsou vkusně zařízeny s ohledem na potřeby dítěte. Materiální vybavení a didaktické pomůcky jsou na velmi dobré úrovni.

Od 1.9.2010 jsme otevřeli novou pobočku na Jaselské ulici 15, Brno, 602 00. Na tomto místě máme jednu třídu českou a jednu třídu anglickou. Dětem je k dispozici velká, klidná zahrada ve vnitrobloku, která slouží pouze k jejich hrám.

Ceny pro školní rok 2018/2019

Pobočka Jaselská

6.600,- Kč/měs. - česká třída (školné a stravné) - pobočka Jaselská

9.600,- Kč/měs. - anglická třída (školné a stravné) - pobočka Jaselská

Pobočka Jiráskova

7.100,- Kč/ měs. - česká třída (školné a stravné- farmářské a bio výrobky)

10.100,- Kč/ měs. - anglická třída (školné a stravné- farmářské a bio výrobky)                                                                                                                                                                                                                                        

Kde nás najdete:

Na Jiráskové třídě č. 29 a na Jaselské ul. č. 15 v Brně.

Obě naše pobočky se nalézají v klidné části středu města, děti mají ke svým hrám vhodně zařízenou a prostornou zahradu.

Stravování:

MŠ Jiráskova má svou vlastní kuchyni, MŠ Jaselská dováží stravu z MŠ Nádvorní a každodenně obohacuje jídelníček o ovoce a zeleninu. Naše strava je pestrá a vyvážená, nejsme jednostranně orientováni. Do jídelníčku zařazujeme celozrnné pečivo, zakysané mléčné výrobky, nižší spotřebu mléka nahrazujeme větší spotřebou mléčných výrobků. Bereme ohledy na stravovací návyky z domova, ale snažíme se naučit děti jíst zeleninu, saláty, naučit je pít, mít potřebu tekutin apod. Pokud si rodiče nepřejí, aby dítě jedlo např. hovězí maso, domluví se s paní učitelkou, která to respektuje. Dětem vaříme často bílé maso - kuřecí prsa, králičí maso, krůtí maso a ryby. Každý týden nakupujeme čerstvou zeleninu a ovoce. Hygienik města Brna u nás provádí kontrolu pravidelně každý rok. Závěry kontrol konstatují, že zásady zdravé výživy jsou dodržovány na velmi dobré úrovni.

 
 

Naše školka spolupracuje s Mensou
 
Home | Aktuality | Akce školky | Fotogalerie | Kontakty
 
 
© 2019 MATEŘÍDOUŠKA - soukromá mateřská škola s.r.o. | Created by FABRICA.cz