Mateřidouška - soukromá česká a anglická školka pro děti 2,5 - 7 let

Zajíčci

                                                               

Ve čtvrtek 26.11.2020 se uskuteční narozeninová oslava našich kamarádů Tomáše a Stely.

 

V pátek 20.11.2020 je pro starší děti připraven vzdělávací program "Medové snídaně v MŠ". Začátek programu v 10:00.

 

 Vážení rodiče,

dne 11.11.2020 v 10:45 půjdeme na Obilní trh uložit k zimnímu spánku Lipěnku. Lipěnce přineseme vyrobený dáreček a zazpíváme jí.                                 

                                                               Milí rodiče, dne 10.11. 2020 se uskuteční narozeninová oslava našich kamarádek Elišky a Yael.

 

V pondělí 9.11. uskutečníme vyycházku do Lužánek, kde budeme pozorovat podzimní přírodu, poznávat stromy, odhadovat jejich stáří( i podle letokruhu) a pozorovat živočichy, které uvidíme - ptáky, divok kachny, veverky... 

 

Ve středu 21.10. uskutečníme s dětmi prodlouženou procházku. Budeme pozorovat přírodu, vímat si změn na podzim, ale i si pohrajeme. 
S sebou: Batůžek, pití, pláštěnku, kapesníky
Z MŠ odcházíme v 9:45.

Vážení rodiče,

v pondělí 5.10. navštíví starší děti výukový program -"Dědek řepu zasadil" a "Moštování" v Otevřené zahradě.

S sebou: Batůžek, pití, kapesníky a pláštěnku.

Svačina je zajištěna z MŠ.

Z MŠ odcházíme v 8:30. 

Milí rodiče,
ve čtvrtek 24.9. se uskuteční narozeninová oslava našich kamarádů Niny, Anny a Jorika.

 

Milí rodiče,
ve středu 23.9.2020 uskutečníme s nejstaršími dětmi prodlouženou vycházku do Tyršova sadu, kde budeme pozorovat přírodu, rostliny v trvalkovém záhonu pro zrakově postižené a zjistíme, jak se daří kozám, králíkům, morčatům a andulkám. A také si pohrajeme na hřišti. .
S sebou: batůžek, pití, kapesníky.
Z MŠ odcházíme hned po svačině!

 

Milí rodiče,
v úterý 8.9.2020 uskutečníme s nejstaršími dětmi prodlouženou vycházku na Špilberk.
Cestou si připomeneme pravidla bezpečného pohybu mimo MŠ, nakoukneme do otevřené zahrady a pohrajeme si na hřišti.
S sebou: batůžek, pití, kapesníky.
Z MŠ odcházíme po svačině v 9:30. 

 

Září 3.9. 2020
Milí kamarádi "Zajíčci", vážení rodiče,
 vítáme Vás v novém školním roce 2020/2021 a těšíme se na spoustu nových zážitků.
Zveme Vás na třídní schůzku, která se bude konat ve čtvrtek 3.9.2020 v 16:00 ve třídě Zajíčků.
Těší se paní učitelky Táňa a Klára 
 
 
Čtvrtek 18.6.
Všechny děti, které v příštím školním roce odchází do ZŠ se mohou těšit na  "POSLEDNÍ SPANÍ" spojené s pasováním dětí na "školáky". Akce začíná v 18 hod. Většinou v den pasování zůstávají děti v MŠ po celou dobu, až do druhého dne (tj. pátku).
Po uzavření MŠ (v 18 hod.) budou mít svůj "program", tvořivé činnosti, společnou večeři, pasování,... 
Děti spinkají ve svých třídách společně s p. uč. Pyžamko ani lůžkoviny nepotřebují, vše mají v MŠ. Přinesou si čisté oblečení, spodní prádlo a ponožky na následující den. Pokud si chtějí přinést např. vlastní spacák či polštářek, plyšáka.... tak mohou. 
V pátek bude program ve třídě probíhat "v běžném režimu".
 
Středa 3.6. 
Oslava dne dětí 
- na zahradě MŠ - pro děti budou připraveny soutěže a hry
Začátek cca v 10 hod., svačina v 9.30 hod.

 

Březen

 

Ve středu 11.3. se třída Zajíčků vypraví do Letohrádku Mitrovských, kam si jdeme prohlédnou a poslechout příběh Korunovačních klenotů. Ze školky odcházíme v 9:15.

Sbor učitelek si pro děti připravil divadelní vystoupení s pohádkou "O dvanácti měsíčcích", na které se půjdeme podívat v pondělí 9.3. na Jiráskovu. Odchzíme v 10:30.

V pondělí 2.3. se v rámci tématu "Knížka je můj kamarád" vypravíme do knihovny. Starší děti (Ondra, Vilma, Maxim, Terezka, Barborka, Bertík, Tom, Lili a Sofia) navštíví knihovnu v Žabovřeskách. Sebou batůžek a pití, svačinku si vezmeme v MŠ. Odchod v 8:30. Mladší děti vyrazí do knihovny na Kobližné ulici. Odchod po svačince v 10:00.

Únor

Ve středu 26.2. vyrazíme se staršími dětmi do Technického muzea v Brně na komentovanou prohlídku do Uličky řemesel, abychom se podívali, jak se u nás žilo a pracovalo v dobách našich dědů a pradědů. Odchod ze školky v 10:45, předpokládaný návrat ve 12:45.

A ve středu 12.2. třída Zajíčků společně s třídou Papoušků zažije masopustní veselí, budeme si vyrábět masky a hrát nejrůznější hry. Při tom všem také ochutnáme tradičí masopustní pochoutky. Začínáme v 9:00.

V pondělí 10.2. nás čeká procházka do blízkého řeznictví, kde si objednáme zabíjačkové pochoutky na středeční oslavu masopustu.

V pondělí 3.2. zavítá do Mateřídoušky divadlo s pohádkou "Jak rytíř s rýmou zatočil". Začínáme v 10:00.

Leden

V pondělí 27. 1. vyrazíme se třídou Zajíčků na procházku do přilehlých parků, abychom získali vzorky vody z kaluží a sněhu, které budeme v rámci povídání o vodě pozorovat pod mikroskopem. Vycházíme v 10:00.

V pátek 24.1. čeká předškoláky výlet na hrad Špilberk na výstavu Hajundija, svět za zavřenýma očima. Odchod ze školky v 9:15.

V úterý 7.1. se třída Zajíčků vypraví do Letohrádku Mitrovských, kde si prohlédneme vánoční betlémy. Na vycházku budeme vyrážet v 10:00.

 

Prosinec

Vánoční prázdiny

23.12.2019 - 1.1.2020

Opět se uvidíme po prázdninách 2.1. a s těmi, kteří si budou užívat "školní prázdniny" až 6.1.

 
Provoz 2.1. a 3. 1. 2020 bude 7-17hod.
Z důvodu uzavření školní kuchyně Nádvorní do 5.1. 2020 a nahlášení pouze čtyř dětí u Zajíčků, Papoušci odhlášeni všichni, budou děti z Jaselské tyto dva dny na Jiráskové. Personální zajištění: p. uč. Táňa Macíková, p.uč. Vojtěch Linha.
Dětem připravíme skříńky v šatně.
 

V pondělí 16.12. proběhne ve školce Vánoční nadílka. Ježíšek nás navštíví o chvíli dřív, aby si děti mohli rozbalit dárky a nasát kouzlo Vánoc.

V pátek 13.12. se děti zůčastní divadelního představení "Jak pejsek s kočičkou chystali Vánoce". Odchod ze školky je plánovaný na 7:30.

Srdečně zveme všechny rodiče na Vánoční besídku Zajíčků, která se bude konat ve čtvrtek 12.12. od 16:00.

Po první adventní neděli se s dětmi začneme těčit na Vánoce a v pondělí od 10:00 vyrazíme do centra města podívat se na betlémy a vánoční trhy. 

Listopad

V pondělí 25.11. navštíví starší děti knihovnu Jiřího Mahena na Kobližné ulici. Děti se podívají do prostředí knihovny a budou si moci prohlédnout knihy. Výletu se zúčastní Maxim, Ondra, Vilma, Bertík, Terezka, Barča, Tomášek, Lili a Giovanni. Odchod ze školky je plánován po svačince v 9:45.

V pondělí 18.11. vyrazíme s předškoláky do Základní školy na Mendlově náměstí. Děti se podívají do školy a zůčastní se jedné výukové hodiny. Odchod ze školky je plánován na 9:45.

V pondělí 11.11. se s dětmi v rámci tématu Podzim a počasí vypravíme na Kraví horu poštět draky. Odchod  je plánovaný po svačince v 10:00.

V pondělí 4.11. vyrazíme s dětmi do divadla Radost na pohádku "O zlaté rybce." Představení se účastní všechny děti ze třídy Zajíčků. Ze školky odcházíme v 9:30.

Říjen

Připomínáme rodičům, že v pondělí 28.10. je školka zavřená.

Zveme všechny rodiče ve čtvrtek 24.10. na Podzimní dílničky do třídy Zajíčků. Společně s dětmi si vyrobíme pár podzimních a haloweenských ozdobiček a ochutnáme koláč, který děti samy upekly.

 

Ve středu 16.10. se staršími dětmi navštívíme Letohrádek Mitrovských a v něm konanou  výstavu Hlavolamů. Děti si budou moci osahat a vyzkoušet některé hlavolamy. Plánovaný odchod v 9:15.

 

Ve středu 9.10. navštíví starší děti lesní škoulku Jezírko v Soběšicích, kde je pro nás připraven výukový program: Kdo bydlí v lese? Sebou batůžek s pitím, kapesníčky a pláštěnkou. Svačina zajištěna z MŠ. Z MŠ odcházíme v 8:00.

 

Září

V pondělí 23.9. uskutečníme s dětmi prodlouženou procházku do Lužánek, kde budeme pozorovat podzimní přírodu a zahrajeme si pohybové hry. Odcházíme po svačině v 9:15.

 

V pondělí 16.9. půjdeme s dětmí na prodlouženou procházku na Kraví horu. Se sebou batůžek s pitím, kapesníky a pláštěnkou. Odcházíme po svačině v 9:15.

 

ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

Vítáme všechny děti a rodiče po prázdninách ve třídě Zajíčků a těšíme se na všechna společná dobrodružství, která nás v tomto školním roce čekají!

Zároveň zveme všechny rodče na třídní schůzky, které se budou konat ve středu 11.9. od 16:00 ve třídě Zajíčků.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve čtvrtek 20.6. budou ve školce přespávat všichni předěkoláci! Těšíme se na jejich poslední dobrodružství v Mateřídoušce před tím, než vyrazí do světa jako novopečení prvnáčci.

 

Zveme všechny děti a jejich rodiče na zahradní karneval, který se koná v pondělí 17.6. při příležitosti konce školního roku. Pojdtě si s námi užít kopec srandy! Masky a kostýmy všeho druhu jsou vítány! Začínnáme v 16:00.

 

V pondělí 10.6. vyrazíme se Zajíčky na výlet do Wilsonova lesa, abychom se v horkých slunečních dnech osvěžili ve stínu stromů a poznali letní přírodu. Se sebou batůžek s pitím a pláštěnkou. Svačinka zajištěna. Odcházíme v 8:30.

 

Ve středu 5.6. budeme na školkové zahradě oslavovat Den dětí! Dopoledne se můžeme těšit na zábavné pohádkové hry na stanovištích a odpoledne k nám zavítají veselá zvířatka! Dopolední program začíná v 9:00, odpolední v 15:30. Těšíme se na krásný slunečný den!

 

V týdnu od 27.5. do 1.6. budou přihlášené děti na školce v přírodě v Milovech.

Těšíme se na divokou přírodu a všechna dobrodružství, která nás tam čekají!

 

Ve středu 22.5. proběhne na naší zahradě fotografování tříd. Zajíčci se budou fotit od 9:00.

Prosíme děti o včasný příchod do školky. 

 

 

V pátek 17.5. se děti mohou těšit na zážitkový stan a jeho kosmickou show, která

proběhne v naší třídě od 9:00. Poletíme spolu do vesmíru!            

 

Zveme všechny rodiče na RODINNÝ DEN, který se bude konat v pondělí 15.5. při příležitosti svátku matek.

Začínáme v 16:00 u Zajíčků. Těšíme se na Vás!

 

V pondělí 22.4. Vyrazíme s dětmi v rámci tématu o domácích zvířatech na Jižanský dvoreček do Komárova.

Se sebou batůžek s pitím a pláštěnkou. Odcházíme už v 9:00!

 

V úterý 9.4. zveme všechny rodiče na tradiční jarní tvořivé dílničky.

Těšíme se na společné setkání a radost z veselého jarního tvoření.

 

V pondělí 8.4. se zúčastníme zážitkového programu Jak se pečou Velikonoce.

Ze školky odcházíme po svačince.

 

Ve středu 27.3. proběhne další lekce Malé technické univerzitky s názvem Stavitelé mostů.

Začínáme v 9:30 u Zajíčků.

 

Ve středu 20.3. přivítáme společně jaro

                                  u naší Lipěnky na Obilním trhu.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

          V pondělí půjdeme navštívit botanickou zahradu.

                        Odcházíme po svačině v 9:30.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 

  V rámci tematické části "Už vím, že bez práce nejsou koláče"

           navštívíme holičství na Tučkové ulici dne 4.3.

                   Z MŠ odcházíme po svačině v 9:15.

   Ve středu 13.3. navštívíme s dětmi firmu Wandera,

            kde se děti seznámí s profesí programátor. 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

                                          Ve středu 6.3. půjdeme

             do divadla Radost na divadelní představení

                          "Jen počkej, hlemýždi!"

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

             V PONDĚLÍ 4.3. NAVŠTÍVÍME SOUKROMOU UMĚLECKOU ŠKOLU

                                              STUDIO AMADEUS.                                       

               VYZKOUŠÍME SI I NĚJAKÝ HUDEBNÍ NÁSTROJ.                                  

            PŮJDEME SE PODÍVAT NA PAMATNÍK LEOŠE JANÁČKA.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

                                             V pondělí 25. 2. navštívíme

                        "SEV" HLÍDKA NA ŠPILBERKU

                       PROGRAM "ZIMNÍ STOPOVÁNÍ"

                        Odcházíme po svačině v 9:15.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx   

                   VE STŘEDU 20. 2. SE MŮŽETE TĚŠIT NA MASOPUST

                               Ochutnáme i masopustní dobroty.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

             V ÚTERÝ 5.2. BUDE 1. LEKCE SPORTÍKU VE

                            2.  POLOLETÍ.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

         V Pondělí 4. 2. nás čeká narozeninová oslava.

                          V tomto týdnu v rámci tematické části

                        "Bacilů se nebojíme" se půjdeme projít 

                 k poliklinice Bílý dům, k ordinacím doktorů.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 

               VE STŘEDU 30. 1. PŮJDOU STARŠÍ DĚTI

   DO DIVADLA RADOST NA DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

                           "KRKONOŠSKÉ POHÁDKY"

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

              

               Tento týden se budeme nadále věnovat diagnostice.

       Ve středu 23.1. proběhne ve školce další lekce vzdělávacího

               programu Malé technické univerzity Malý architekt.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

 

             Tento týden se budeme věnovat diagnostice.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx      

              Ve středu 9. 1. se půjdeme podívat do kostela,

                          zda v betlémě jsou i tři králové.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

                              Do nového roku
                      pohodu na každém kroku,
                        ať vaše přání se splní,
                            oko slzu neuroní
                     a když, tak jen slzu štěstí, 
                      mějte se celý rok hezky. 
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

                  V úterý 18. 12. půjdeme na vánoční trhy. 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

                  V pondělí 17. 12. k nám přijde Ježíšek.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx       

                   Ve čtvrtek 13. 12. jste srdečně zváni na vánoční besídku.

                               Začínáme v 16:00. Budeme se těšit.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 

             V úterý 4. 12. se těšte na "Čerovsko - andělský den".

        Děti, které se chtějí stát čertíky nebo andílky, si rodiče v šatně

                převléknou do "čertovského" nebo "andělského" 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

                                    Ve středu 28. 11. je pro všechny předškoláky  

                                      připraven program Malé technické univerzity

                                                                    "MALÝ ARCHITEKT"

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

                              V úterý 27. 11. se nejmladší děti

                                        mohou těšit na divadlo v MŠ 

                                                    na Jiráskové.

                                                                     "POHÁDKY ZE ŠPALÍČKU"

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

              Ve středu 21. 11. bude oslava narozenin tří kamarádů. HURÁ!

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 

      V úterý 20. 11. čeká předškoláky návštěva ZŠ na Mendlově náměstí.

                                   S sebou batůžek s pitím.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

    Ve středu 14.11.  v 11 hod. se sejdeme u naší Lipěnky

       na Obilním trhu, abychom ji uložili k zimnímu spánku.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

     V pondělí 12. 11. půjdeme na Kraví horu pouštět draka,

                       vycházíme po svačině.

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

                   V termínu 4. - 7. 11. se přihlášení plaváčci zúčastní 

                     "Plavání se Sportíkem" v Jedovnicích.

         S plaváčky jede i paní učitelka Táňa a z tohoto důvodu

                           se pondělní výlet neuskuteční. 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

            V pátek 2. 11. starší děti půjdou do divadla Koráb.

                Uvidíme pohádku Dlouhý, Široký a Bystrozraký.

                          Začátek představení je v 10:30.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

 

                    Ve středu 31. 10. půjdeme se staršími dětmi 

                                podívat se na hřbitov v Komíně.

                     Mladší kamarádi půjdou se projít na Obilní trh.

                                   Vycházíme po svačince.

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

                                                   Vážení rodiče a děti,

             srdečně vás zveme na podzimní tvořivou dílnu,

                               která se uskuteční 25. 10. od 16:00.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

       

                 V pondělí 22. 10. půjdeme do Otevřené zahrady,

                          podíváme se také na vyřezané dýně

                                   z Dýňové slavnosti.

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

           

          V pondělí 15. 10. půjdeme se staršími dětmi

                  na Zelný trh. Vycházíme po svačině.

          Mladší děti si budou užívat podzimního počasí a

                 těšit se, co starší kamarádi přinesou. 

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

               9. 10. se můžete těšit na narozeninovou oslavu.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

                   V pondělí 8. 10. půjdou starší děti do Lužánek
                              (podzimní příroda, sběr přírodnin), 
                            ostatní děti budou na školní zahradě
                        (pozorování podzimní přírody, sběr přírodnin).
?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxk

   

        Ve čtvrtek 4. 10. půjdou starší děti do divadla Polárka,

                 kde je pro nás připraveno představení

                    "OD MALIČKÝCH K VELKÝM"

                 Z MŠ odcházíme po svačině v 9:40.  ?

              Mladší kamarádí půjdou na MŠ Jiráskova

                          na divadelní představení

                  "Jak pejsek s kočičkou vařili dort."

             Z MŠ odcházíme hned po svačině v 9:15. 

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

                  

                      V pondělí 1. 10. půjdeme na Kraví horu.

                         Z MŠ ocházíme po svačině v 9:30.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 

 V pondělí 24. 9. půjdeme do parku Špilberk a do Otevřené zahrady.

                 Odcházíme po svačině v 9:30 ze školky.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx     

          Ve čtvrtek 20. 9. nás čeká narozeninová oslava. 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

        V pondělí 17. 9. půjdeme prozkoumat okolí školky

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

     V pátek 14. 9. proběhne ve třídě program zubní prevence

                       "Chci mít zdravé zoubky!",

který děti poučí o tom, jak si správně čistit zuby a dodržovat

       zásady zubní hygieny. Začínáme po svačince.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

            Milí kamarádi "Zajíčci", vážení rodiče,

vítáme vás v novém školním roce 2018/2019 a těšíme

se na spoustu zážitků.

Zveme vás na třídní schůzky, které se uskuteční ve

čtvrtek 6. 9. v 16:15 u "Zajíčků".

Těší se paní učitelky Táňa a Jana  heart

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

 

 

                                               KRÁSNÉ  LÉTO

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

                 V úterý 26. 6. pojedeme na výlet na Brněnskou přehradu,

                                  budeme se plavit parníkem.

                                      Odchod z MŠ v 7:40.

                        S sebou v batohu papírové kapesníky a pití.

                                       PLAVBĚ ZDAR! 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


           Den otců se uskuteční ve čtvrtek 21. 6. 2018 od 16:00 na školní zahradě. 

                            Čekají nás soutěže a opékání špekáčků.

                                   Všichni jste srdečně zváni.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

            PŘEDŠKOLÁCI TĚŠTE SE NA DOBRODRUŽSTVÍ 

              při spaní ve školce ve čtvrtek 14. 6. 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

                          HURÁ KARNEVAL!

           Všechny princezny, zvířátka, čarodějnice,

                       kašpárci, strašidla, rytíři

                a další maškary jsou srdečně zváni.

    Budeme se těšit 12. 6. na zahradě MŠ od 16 hodin.

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

      TENTO TÝDEN BUDEME TAKÉ CESTOVAT,

    VE STŘEDU 6. 6. NÁS ČEKÁ VÝLET DO TETČIC,

POSTARÁME SE O PONÍKY, I SE NA NICH POVOZÍME.

           S SEBOU BATOHY S PITÍM A KAPESNÍKY,

JE MOŽNÉ VZÍT PONÍKŮM NĚJAKOU POCHOUTKU –

          MRKEV, JABLKO, TVRDÉ PEČIVO.

                Z MŠ VYRÁŽÍME V 7:45.

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

       

 

               V pátek 1. 6. oslavíme den Den dětí.

?         Děti se můžou těšit na různá stanoviště

?                            a skákací hrad.

?                             Svačina v 8:30.

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

          Ve středu 30. 5. pojedeme vlakem

       na výlet do Střelic, z MŠ vycházíme v 8:10.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx     

 

                   Milé maminky, že svátek slaví,

                 tak my si připijeme na jejich zdraví.

              Ve středu 16. 5. v 16:00 bude ta oslava,

                 bude tam sranda a bezva zábava.

                         Překvapení chystáme,

                         na všechny se těšíme.

                           Výsledek obrázku pro kytice

 

 

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

                                        V pondělí 23. 4. navštíví předškolní děti

                        DŮM PŘÍRODY MORAVSKÝ KRAS,

                         kde je pro nás připraven program

                               "JARO PLNÉ ZÁZRAKŮ"

? Sraz je na parkovišti u PF MU (ul. Veveří) v 7:45, odjezd autobusu v 8:00.

?       S sebou: batůžek, pití, papírové kapesníky, dle počasí pláštěnku.

?

? Pro mladší děti je na pondělí 23. 4.  připraveno divadelní představení v MŠ

                                  "NARODIL SE SKŘÍTEK"

?                                      Začátek v 10:00.?

?  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx        

               V pondělí 16. 4. se vypravíme s dětmi na výlet do Komárova

                 na "Jižanský dvorek" s domácími a hospodářskými zvířaty.      

                  S sebou batůžek, pití, kapesníky. Z MŠ odcházíme v 8:30.

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

              V pondělí 9. 4. vyrazíme hledat zvířátka

                                 v oboře Holedná.

                              Z MŠ odcházíme v 8:30.

                         S sebou batoh, pití, kapesníky,

                              svačina je zajištěna.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Ve středu 4. 4. jdeme do zahradnictví.

                    S sebou batoh, pití, kapesníky.

                   Svačina z MŠ, odcházíme v 8:30

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

       Ve středu 28. 3. půjdeme se podívat na velikonoční trhy na náměstí Svobody.

                                          Budeme vycházet po svačince

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx       

                                                   POZOR ZMĚNA              

                                                         Milí rodiče,

                          přijďte s námi přivítat jaro na jarní dílničce, která se uskuteční

                                           v pondělí 26. 3. od 16 hodin.

                                    Bude zábava, můžete se těšit na tvoření, pohoštění. 

                                             Všichni jste srdečně zváni.

??xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

                 V pondělí 19. 3. půjdeme na Špilberk hledat jaro

                     a ve středu 21.3. přivítáme společně jaro

                            u naší Lipěnky na Obilním trhu.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

     V pondělí 12. 3. půjdeme na prodlouženou vycházku do nejstaršího

                          a největšího brněnského parku - Lužánek.

                                   Z MŠ odcházíme po svačině.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx        

 

                         V pondělí 5. 3. od 10:00 "NEMOCNICE MEDVÍDKŮ"           

                                projekt studentů lékařské fakulty MU,

            během kterého se děti dozvídají, jak to chodí při návštěvě

               lékaře a že není důvod bát se "bílých plášťů" - lékařů.

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

                              Ve středu 28. 2. půjdeme na pohádku do klubu na Leitnerce

                                              "Pohádkové nepohádky"

             V představení se poznají děti, které se bojí zubaře, nerady se myjí, jsou líné,....

                            Dozvědí se také, jak by to s nimi mohlo dopadnout.

?                                         Z MŠ odcházíme v 9:00.

                                                           

          V pondělí 26. 2. se půjdeme projít k poliklinice Bílý dům, k ordinacím doktorů.

?                                              Vycházíme po svačině.

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx???

?                   I tento týden se budeme věnovat sportu, olympiádě -

                          tématická část ZDRAVÉ TĚLO MÁM, SPORT SI UŽÍVÁM

              V pondělí 19. 2. se půjdeme pokud nám to podmínky dovolí

                                                  svézt na lopatách na Kraví horu.

                                       Vycházet budeme po svačině. 

       Ve středu 21. 2. se uskuteční ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY NA ZAHRADĚ MŠ, 

                                                 začínáme v 10.

                                                  SP0RTU ZDAR!

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

              V rámci tématické části ZDRAVÉ TĚLO MÁM, SPORT SI UŽÍVÁM

                                     v pondělí 11. 2. navštívíme Kraví horu -

            podíváme se na kluziště, fotbalové hřiště, plaveckou halu, zaběháme si.

    Ve středu 14. 2. se zúčastníme projektu "Olympijský festival" v areálu Výstaviště Brno.

                                                Z MŠ odcházíme v 8:15.

                                                      Sportu zdar!

       

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 

                                                                               

                 Ve středu 31. 1. bude ve školce probíhat oslava Masopustu.

 

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

                  V pondělí 29. 1. půjdeme na procházku na Špilberk.

          Cestou se stavíme v řeznictví, podíváme se, co se zde prodává,

                                objednáme masopustní dobroty.

                                     Vycházíme po svačině.

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

        Dne 25. 1. navštívíme MŠ na Jiráskové a na interaktivní tabuli shlédneme pohádku

                                 "Jak to bylo o Masopustu". Podíváme se na masopustní průvod. 

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

                   V pondělí 15. 1. navštíví starší děti planetárium na Kraví hoře -
                                výukový program - Ptačí ostrov.
   Z MŠ odcházíme v 8:15. S sebou: batůžek - svačina, pitný režim zajištěn.
 
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx?
 
                     Ve středu 3. 1. navštívíme kostel svatého Jakuba.
                 Podíváme se na Betlém, snad najdeme i tři krále....
                                  Z MŠ odcházíme po svačině.
 
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 
                                       
                                                            Zvoní, zvoní zvonec, že je roku konec.
                                          Ať štěstí a zdravní nás v novém roce provází
                                                       a nic dobrého se nezkazí.
                                                        Šťastný nový rok 2018
 
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

                 Ve středu 20. 12. se starší děti zúčastní programu - "Jak se pečou vánoce".

                                                      Odchod z MŠ v 9:00

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

                               V Pondělí 18. 12. se děti můžou těšit na vánoční nadílku

                                a také na sváteční hostinu s cukrovím.

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

            

                             13. 12. vás zveme na vánoční besídku.

                       Od 16 hodin se budeme těšit ve třídě "Zajíčků"

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

                      11. 12. Navštívíme vánoční představení Betlém v divadle Koráb. 

                                                  Z MŠ odcházíme v 9:00.

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

                                      V úterý 5.12. se bude konat 

                                   "Čertovsko- andělský den"

         Budeme se těšit na Andílka, čertíka a hlavně Mikuláše smiley

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

                                V pondělí 4. 12. půjdeme se podívat se staršími dětmi

                            na vánoční výstavu v klubu zahrádkářů v Komíně.

                                   Setkání ve školce v 8:00, odchod v 8:45.

                                    S sebou batoh, pití, pláštěnka, kapesníky.                          

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

                                           Ve čtvrtek 30. 11. navštíví starší děti muzeum hraček,

                                           kde je pro nás připravený program

                                                 "Putování za pohádkou".

Povídání o rodinných divadlech, o tom jak se loutky ovládají a také si děti zahrají divadlo.

                                                Z MŠ odcházíme v 9:30.

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

               Ve čtvrtek 16. 11. v době od 8: 30 do 10:30 hodin je pro zájemce připraveno

                                             vánoční fotografování. 

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

                                 Ve středu 15. 11. se mohou starší děti těšit

                                   na divadelní představení na Leitnerce

                                           "Terezka a kouzelné autíčko"

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

 

                     Ve čtvrtek 9. 11. v 11 hodin se sejdeme u naší Lipěnky na Obilním trhu,

                                         abychom ji uložili k zimnímu spánku.

                  Přijďte se podívat, jaké dárky jsme pro Lipěnku připravily.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

   

                          V pondělí 6. 11. vyrazíme se staršími dětmi po stopě svatého Martina,

                 Čekají nás úkoly a snad najdeme i překvapení. Vyjdeme po svačince.. 

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

                               Ve středu 1. 11. se uskuteční podzimní dílna.

                                      Budeme se na vás těšit od 16:00.

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

                     

          V ponddělí 30. 10. se starší děti půjdou podívat na hřbitov v Komíně.

                                  Z MŠ se půjde po svačině v 9: 15.

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 

          V pondělí se můžou děti těšit na procházku do "Otevřené zahrady".

?                                    Vyrazíme po svačince.                       

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx?

   V pondělí 16. 10. navštíví starší děti Pražákův palác - účastníme se programu

                            "Pohádka o sluníčku". Z MŠ odcházíme v 9:30.

?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

           Starší děti se v pondělí 9. 10. můžou těšit na sběr kaštanů v parku Špilberk.

??xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

                               V pondělí 2. 10. půjdou starší děti pouštět draka.

   Děti, které jsou ve školce první rok půjdou na procházku v okolí školky.           

   ?xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

    V pondělí 18. 9. starší děti půjdou do divadla Koráb na pohádku "Kašpárek a drak".

Mladší děti se podívají na pohádku "O kůzlátkách". Obě představení začínají v 10 hodin.                     

?++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

                                             

                                               Vážení rodiče, zveme vás na třídní schůzku v úterý 12. 9. v 16 hodin u Zajíčků.                                        

?++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

                                                     Hola, hola, školka volá!

?                                                    Pro někoho věc to nová.

?                                                    Přejeme vám, děti, ať se vám daří

?                                                    hned od začátku září.

?

?                                  Milí rodiče a děti, vítáme vás v novém školním roce

                               2017/2018. Těší se na vás paní učitelky Táňa a Jana

?+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

?

         

 

 

  

 
 

Mateřídouška obdržela účelovou neinvestiční dotaci z rozpočtu města Brna ve výši 156.800,-Kč jako minimalizaci dopadů epidemie COVID-19.
 

Naše školka spolupracuje s Mensou
 
Home | Aktuality | Akce školky | Fotogalerie | Kontakty
 
 
© 2020 MATEŘÍDOUŠKA - soukromá mateřská škola s.r.o. | Created by FABRICA.cz