Mateřidouška - soukromá česká a anglická školka pro děti 2,5 - 7 let

Škola v přírodě

 

Milí kamarádi a rodiče!                                                                                    

Rádi se s Vámi opět podělíme o náš deník, kde si můžete přečíst o tom, jak prožíváme školku v přírodě. Letos se z nás stali cestovatelé v čase.

Den první „Současnost“

Naše cesta autobusem proběhla bez větších útrap. Některým sice nebylo zrovna nejlépe, zvláště těm, kteří ani nesnídali :-)... ale paní doktorka si tak alespoň udělala přehled o tom, kdo bude na cestu zpět potřebovat kinedryl. Po 11 hod. jsme zdárně dorazili do cíle.
Nejprve jsme si zopakovali pravidla bezpečnosti a chování v budově i během pobytu v přírodě, a také jsme si řekli, co dělat v „nouzových" situacích. A protože se sešly děti a paní učitelky z Jaselské i z Jiráskové, nezapomněli jsme se navzájem představit. Prohlédli jsme si nejbližší okolí hotelu a šli se ubytovat.
A jak bydlíme?

Jiráskova:
- Lízinka s Míšou, Elinkou a Anežkou
- Ondra s Adámkem
- Justýnka, Stellinka, Nataška a Adélka
- Viktorka, Vivinka, Francesca s Eliškou a Denny s Danečkem na dvojpokoji s p. uč. Zuzkou
- Nelinka, Abi, Leuška s Davčou
- Edík, Pavlík a Hugo
- Bibinka, Karolínka s p. uč. Blankou

Jaselská:
- Eliška s Vilmou
- Máša s Kačkou
- Tobiáš N., Ondra  a Kuba
- Daniel a Damián H. s p. uč. Kristinou
- Tobiáš P. a Damián V.
- Bertík s p.uč. Maruškou

Potom co jsme se ubytovali a vybalili si své věci, jsme s chutí zdlábli oběd, trošku jsme si odpočinuli a vydali se na průzkum okolí. Našli jsme vzkaz, který nám zanechal "Doktor ČAS". Na chvíli se objevila i časobrána, kterou jsme však dnes nestihli projít a tak jsme zůstali "uvězněni" v roce 2019.
Společně jsme se naučili písničku "Cesta" a rozdělili se do 2 týmů. A tak se z nás pro tento týden stali: „Rychlíci“ a „Průzkumníci" a vydali jsme se objevovat okolí. Po návratu z naší výpravy po okolí obdrželi všichni cestovatelé deník, do kterého si budou postupně zapisovat své zážitky z cest. Ale abychom se stali těmi „OPRAVDOVÝMI CESTOVATELI“, čeká na nás ještě spousta objevování a také mnohá dobrodružství.
Po náročném “celodenním cestování“, se všichni s chutí pustili do večeře a takto posilněni ještě chvíli dováděli na dětském hřišti.
A potom už všichni … honem umýt, vyčistit zuby, společná pohádka...... a DOBROU NOC CESTOVATELÉ!

Den druhý "Pravěk"

Hned po snídani jsme prošli časobránou do pravěku. Tam nás přivítal Blankosaurus, který nás seznámil se životem dinosaurů před milióny lety. Na chvíli se z nás stali paleontologové a v písečném kráteru jsme si vyhrabali každý vlastního dinosaura. V dinosauřím hnízdě jsme objevili vejce, které pozorujeme a netrpělivě čekáme jaký dinosaurus se nám z něj vylíhne. Během naší výpravy do “pralesa” jsme postavili pro naše dinosaury domečky, aby se měli kde schovat před přicházejícím deštěm. Také jsme objevili kosti dinosaurů, ze kterých jsme si potom poskládali kostry dinosaurů. A tak jsme se seznámili s různými dinosauřími druhy, třeba s Vivisaurem, Tobisaurem nebo Danysaurem. Jako správní paleontologové jsme poznali, co jsou to fosílie a otiskovali jsme dinosaury a jejich stopy do samotvrdnoucí hmoty. Během naší odpolední výpravy do přírody jsme zažili zemětřesení nebo taky “výbuch” sopky. A společně za zpěvu naší “pravěké” písně jsme se vydali zpět k domovu ....

“V pravěku nebyly mobily, v pravěku nebyly vlaky. 

Ještěři po zemi chodili a v moři plavali taky ....”

Den třetí „Starověk“

Potom co jsme prošli časobránou, jsme narazili na bohyni Héru. Ta nám vyprávěla o bájné hoře Olymp, o bozích, kteří tam žili a také o životě ve starověkém Řecku. Posilněni svačinou jsme se vypravili na úpatí hory Olymp, kde se z nás stali archeologové a hledali jsme pozůstatky starověkých nádob- amfor. Jejich střepy jsme pak poskládali a slepili do původního stavu. Odpoledne nás čekaly olympijské hry a sportovní “zápolení” v různých disciplínách. A tak jsme si vyzkoušeli hod “oštěpem” (šiškou), sprint, skok do dálky nebo běh v “plné zbroji”. Všichni “vítězové” byli na konci sportovního klání korunováni vavřínovými věnci.

Den čtvrtý „Středověk“

Ve středověku nás přivítala kněžna Libuše, která nám vyprávěla pověst o Horymírovi a vyslala nás po stopách jeho koně Šemíka. A tak jsme se vydali směrem na Blatiny, k jezdeckému klubu, kde jsme viděli “Šemíků” hned několik- bělouše i hnědáky. Odpoledne si každý vyrobil svého vlastního koníka a konala se i “jezdecká přehlídka”. Potom jsme se vydali do lesa, kde jsme narazili na Bivoje. Tomu jsme pomohli vystopovat a poté i ulovit kance. Na cestě zpět jsme nasbírali v lese dříví, rozdělali oheň a došlo i na opékání kančí pečínky. Na té jsme si všichni moc pošmákli a olizovali se až za ušima. A když se setmělo, posilněni vydatnou večeří, jsme se vypravili zachránit Bílou paní Leontýnku, která čekala na své vysvobození. Cesta temným lesem byla sice trošku strašidelná, ale všichni ji zvládl velmi statečně. Bílou paní jsme vyvedli z temného lesa a ukázali jí cestu zpět na její hrad Brtník. Za odměnu jsme od ní dostali kouzelnou svítící hůlku, která nám krásně svítila na cestu zpět do penzionu. Znaveni pak všichni “cestovatelé”  usnuli jako když je do vody hodí.

Den pátý "Budoucnost"

Ráno jsme se ocitli v roce 2750, kde jsme se setkali s robotem Robi. Nejdříve nás naučil “robo-tanec”. Potom nás požádal o pomoc při hledání jeho ztraceného pokladu. A tak jsme vydali na cestu, kterou nám ukazovali růžové a oranžové “lasery” (fáborky).  V průběhu naší cesty za pokladem jsme plnili spoustu úkolů a přitom si zopakovali všechny zajímavosti, které jsme získali během našeho cestování v čase. Na konci našeho pátrání jsme objevili trezor. Abychom ho mohli odemknout, museli jsme najít hned tři klíče a k nim ten správný zámek. Úplně nejtěžší bylo odemknout zámek s číselným kódem. Abychom zjistili tu správnou kombinaci čísel, museli jsme vyřešit několik matematických příkladů, při kterých jsme si procvičili sčítání i odčítání.

Odpoledne jsme se ještě pustili do výroby “vesmírných triček” a užili jsme si poslední hry na dětském hřišti u penzionu.

A co bylo ještě před námi?

            „Sbalit 40 kufrů není jen tak, síly teď budeme muset načerpat!“ - zvlášť na ty 25 kilové☺.

A tak se s Vámi loučí CESTOVATELÉ V ČASE Z Mateřídoušky

                                                        a těší se zítra opět “v současnosti”!!!

 

 
 
 

Naše školka spolupracuje s Mensou
 
Home | Aktuality | Akce školky | Fotogalerie | Kontakty
 
 
© 2020 MATEŘÍDOUŠKA - soukromá mateřská škola s.r.o. | Created by FABRICA.cz